Mūsų svečiai


2013 m. vasaros stovykla


   
2012 metų laidos:

Galime būti labai dvasingi, bet turim pripažinti, kad materealūs poreikiai taip pat egzistuoja. Deje, bet patenkinti juos ne taip jau ir paprasta. Tas bejausmis materealusis pasaulis visas gėrybes maino tik į pinigus arba kitas gėrybės ir atvirkščiai. Žodžiu, kas kaip išmano, tas taip ir ,,daro" verslą. Tik vieniems ima ir pasiseka, staiga iš nieko ,,pasikelia ant babkių", sukeldami savo adresu toli gražu ne ovacijų ir pagyrų bangą. O kiti trypčioja rinkdamiesi, kas parankiau: eilė prie pašalpų ar aviabilietų... Ar tai visi galimi pasirinkimai ir likimo scenarijai? Apie verslumą, pinigus ir už visus pasaulio pinigus neįperkamas vertybes pirmadienį kviečia kalbėtis ,,Gimnazistai gyvai". Kaip visuomet - tiesiogiai transliuojama intriguojanti diskusija internete per www.gimnazistai.lt ir www.delfi.lt, lygiai nuo 16 iki 17 val. Galimybė sužinoti tai, ko dar nežinai apie patį save, o taip pat - sudalyvauti diskusijoje nuotoliniu būdu per ,,skype" - nemokama! Bent jau kol kas... :)Ką esam pasiryžę paaukoti dėl kito asmens dėmesio? Ar tikrai tuomet mylim kitą? O gal save? O gal daugelis ribų peržengiamos ne dėl to? Beje, o kas tai yra ir kur yra tavo ,,ribos"? Ar norėtum dalyvauti konkurse, kurio prizas - pasimatymas? Kaip visuomet, ne tik tiesiogiai transliuojama internete, bet ir maksimaliai nuoširdi diskusija ,,2G arba GIMNAZISTAI GYVAI", kurioje gali dalyvauti kiekvienas. Šį kartą, kovo 19 d. , 16 val., ,,gimnazistų" viešnia - garsi ir išmintinga moteris Aistė Jasaitytė-Čeburiak, kuri turi ką pasakyti apie tai, kaip pamilti save! Sumanyta jauniems, skirta - visiems... Nepraleiskit!


Šį pirmadienį, kovo 12 d., 16 val., išskirtinis tiesiogiai internete transliuojamų diskusijų projektas ,,2G arba GIMNAZISTAI GYVAI“ kviečia ne tik vaikus ir paauglius atvirai kalbėtis itin svarbia ir subtilia tema – apie patriotizmą ir jo pamokas. Kas tai yra ir kam to reikia? Kaip tampama patriotu ir ką reiškia vis dažniau kone išdidžiai nuskambanti pozicija – ,,nebuvau ir nebūsiu...“? Kiek dažnai pastebime skirtumą tarp žodžių ir elgesio? Kas sukelia neigiamas emocijas, kai kas nors bando mokyti patriotiškumo? Ar galima ,,išdainuoti patriotizmą“ arba atstovauti, ginti savo šalį dainomis? Ką patiriame, kai savo šalies himną giedame iš širdies ir drauge su tūkstantine minia? Ar jaunoji karta turi tokios patirties?

Ir vėl ,,GIMNAZISTAI GYVAI“ užduos daug nelengvų klausimų, o atsakymo diskusijos būdu drauge su nuolatiniais projekto dalyviais ieškos Raseinių raj. Viduklės S. Stanevičiaus, Pabradės „Ryto“ gimnazijų bei Vilniaus licėjaus mokiniai, istorijos mokytojas ir Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius bei vienas iš Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių, grupės ,,Antis“ lyderis ir daininkas Algirdas Kaušpėdas. Tai kada tie ,,zombiai atrieda atidunda“, a?


Kovo 5 d. 16 val. - ,,Gimnazistai gyvai" kalbės apie tai, kodėl vienose klasėse mokytojui įėjus mokiniai atsistojа, o kitose - ne. Ar tai gerai ar blogai? Ir kodėl? Apie jausmus, protestus, taisykles, kūno kalbą, pagarbą ir daugelį kitų dalykų - vienintelėje paauglių formato diskusijoje! Su mumis bus dainininkė Jazzu ir psichiatrė Sigita Lesinskienė. Gyvai transliuojama internete, rodoma per www.gimnazistai.lt ir www.delfi.lt! NAUJA! Nuo šiol žiūrovai namuose taip pat gali aktyviai dalyvauti! Skype vardas - gimnazistai.Naujas tiesiogiai internete transliuojamų diskusijų projektas ,,2G arba GIMNAZISTAI GYVAI!" kviečia vasario 27 d. kalbėtis tema ,,Tėvai, pažymiai ir aš". Kaip jaučiamės vertinami? Kam reikalingos žinių, ir ne tik, vertinimas balais? Kuo teoriniai išvedžiojimai skiriasi nuo realybėje vykstančio ,,dešimtukų" ir ,,vienetų" rašymo? Ar būtų gerai, jei tėvai visai nesidomėtų savo vaikų pažymiais ar negalėtų jų sužinoti? Kodėl tėvai taip dažnai skausmingai reaguoja į prastesnį įvertinimą? Ir kada nuobaudos už gautą pažymį esti pačios pačios... Ar visuomet blogi pažymiai nulemia tokį pat ,,blogą" likusį gyvenimą? Ir ar verta ,,kovoti" iki galo dėl maksimalaus balo?

Drauge su nuolatiniais projekto dalyviais - įvairių Vilniaus mokyklų mokiniais ,,gimnazistais", į šiuos bei kitus klausimus bandys atsakyti ,,puikiai" Matuizų ir Vilniaus Naujininkų vidurinių mokyklų mokiniai bei visiems gerai pažįstama aktorė Larisa Kalpokaitė! Plojimai - taip pat juk vertinimo forma, ar ne?

Nuo šiol mus vienys nauja bendravimo galimybė, naujas formatas, nauja erdvė, kuri vadinama - ,,2G"!

2012 02 20 startuoja naujas tiesiogiai internete transliuojamų diskusijų projektas

2G arba GIMNAZISTAI GYVAI!

Tikrai - gyvai, tikrai - kiekvieną pirmadienį, nuo 16 iki 17 valandos!
Žiūrėkite per www.gimnazistai.lt ir www.delfi.lt !


Tai atvira visiems nuomonių, komentarų ir dalijimosi patirtimi diskusija, kurioje ieškoma atsakymų į tuos ypatingus, kartai - išrėkiamus, kartais - nutylimus klausimus, kurie neduoda ramybės ne tik paaugliams ir jaunimui. Ne tik stebėtoju, bet ir aktyviu dalyviu gali tapti kiekvienas to panorėjęs - juk viskas vyks tiesiogiai intenete!

Jaukioje improvizuotos studijos aplinkoje atviram pokalbiui kaskart rinksis keliolika nuolatinių projekto dalyvių ,,gimnazistų". Taip pat atvyks pusšimtis iš anksto užsiregistravusių mokinių iš skirtingų Lietuvos mokyklų bei gimnazijų bei vienas arba keli didesnę gyvenimišką patirtį sukaupę, nemažai pasiekę, itin garsūs svečiai. Diskusijas ves ,,paauglių advokatės" reputaciją pelniusi, pačių ,,gimnazistų" meiliai vadinama ,,teta" Elena - žurnalistė, TV laidos autorė bei vedėja dr. Elena Martinonienė, nuoširdžiai tikinti, kad vienas iš svarbiausių dalykų gyvenime yra tikras bendravimas.

Pirmosios diskusijos tema ,,Tėvams mokykloj - ne vieta?". Ar reikia tėvų dalyvavimo mokykliniame jų vaiko gyvenime? Koks jis turi būti? Kada peržengiamos ,,normalaus" rūpesčio ribos? Kokios tėvų dalyvavimo mokyklos gyvenime situacijos vaikams yra priimtinos, laukiamos, o gal net - pageidaujamos, o kurios - tik sukelia konfliktus ir namie ir mokykoje?

Atsakymų į šiuos bei kitus klausimus ieškos ir savo nuomonėmis dalysis Druskininkų Ryto gimnazijos ir Užusalių pagrindinės mokyklos mokiniai bei ypatingi diskusijos svečiai: itin garsi mama daininkė Irena Starošaitė ir maištininko reputaciją dar mokyklos suole pelnęs atlikėjas Algirdas Grudzinskas-Grūdas.

2G arba GIMNAZISTAI GYVAI - kiekvieną pirmadienį, nuo 16 val., tiesioginiai!


Kas sakė, kad prenumeratai skirtas laikas baigėsi?
Gyvenimas pilnas pokyčių: ir gerų ir ,,snoriškų", tad gebėjimas rasti išeitį, greitai prisitaikyti - būtinas ir mums nesvetimas!
Todėl INFORMUOJAME, kad mūsų vykdoma prenumeratos akcija toliau tęsiama ir kol kas dar turime galimybę už metinės prenumeratos kainą - 380 Lt, kuria apmokamas 24 mokymo priemonių paketas, pridėti dovanų dar 10 priemonių!

Primename, kad ši prenumerata - tai mūsų įsipareigojimas 2012 metais sukurti ir kas 8-9 savaitės į Jūsų mokyklą atsiųsti 6 DVD laikmenas su 24-is 7-11 klasių mokinių pamokoms (lietuvių k., istorijos, fizikos, etikos, informatikos, geografijos ir kt.) pritaikytomis mokymo priemonėmis (po 4 viename DVD).
Jei prenumeruoti norėtumėt, bet yra keblumų prenumeratos mokėjimą atlikti šiemet - kreipkitės, visuomet randame priimtiną šalims išeitį!

Mokomoji priemonė. Video čiaJau pradedame registruoti mokyklas į tiesiogines vaidybinės diskusijų TV laidos ,,GIMNAZISTAI" transliacijas internete!
Planuojama renginių pradžia ir periodiškumas: nuo 2012 m. sausio 16 d., kas savaitę, kiekvieną pirmadienį.
Šiuo metu galima registruotis į 2012 m. sausio ir vasario mėn. renginius.
Renginiai vyks TV studijoje Vilniuje, dangoraižio ,,Europa" 31-ame aukšte - puiki proga ne tik sudalyvauti labai pažangiomis technologijomis kuriamame renginyje, vertingoje diskusijoje, bet ir pamatyti Vilnių iš įspūdingo paukščio skrydžio aukščio!
Registracija vyksta pateikus laisvos formos prašymą el. paštu arba informavus telefonu.
Pirmenybę registracijoje teikiame mokomosios priemonės ,,Gimnazistai" prenumeratoriams.
Dėl mokinių grupės dydžio, tikslaus atvykimo laiko (preliminariai - 15.30 val.) ir kitų sąlygų prašome teirautis.Mokėjimą už prenumeratą galime atidėti!
Atsižvelgdami į tai, kad vis daugiau mokyklų klausia, ar galima sudaryti prenumeratos sutartį 2011 m. gruodį, tačiau išankstinio mokėjimo sąskaitą gauti ir apmokėti jau 2012 metais (dėl mokyklų finansinės situacijos, taip pat ir del banke ,,Snoras“ užšaldytų sąskaitų), INFORMUOJAME, kad mokyklai tokia galimybė tikrai yra.
Tokiu atveju pildoma ir sudaroma ne bendra, bet individualiai suderinta prenumeratos sutartis, kurioje nustatomi atitinkami šalių įsipareigojimai bei sąlygos. Sutarties projektą pateiktume.NAUJIENA!
Mūsų kuriamos interaktyvios audiovizualinės mokymo priemonės prenumerata peržengia LR ribas ir skinasi kelius pas lietuvius plačiajame pasaulyje, juk mūsų tautiečių dabar yra visur :)
Koks bebūtų Jūsų sprendimas dėl to, kur kurti savo gyvenimą - neatitrūkite nuo Lietuvos, čia likusių bendraamžių draugų, neleiskite sau pamiršti gimtosios kalbos, nemanykite, kad būdami toli mes negalime suprasti, kas paaugliui širdį spaudžia labiausiai! Mes tikrai galime vieni kitiems padėti būdami su ,,GIMNAZISTAI"s!Tapkite mūsų prenumeratoriais ir interaktyviais tiesioginių transliacijų dalyviais! Prenumeratos kaina 2012 metams į užsienį - tik 250 eurų!

Plačiau

Nauja mokomoji priemonė ,,Gimnazistai“ sulaukė netikėtai didelio palaikymo

Mums pavyko!
Mes pirmą kartą dalyvavome parodoje „Mokykla 2011”, ten pristatėme mūsų sumanytą naują interaktyvią audiovizualinę mokomąją priemonę „Gimnazistai“ (integruotą į 7-11 klasių mokymo programas, su rekomendacinio pobūdžio metodinėmis nuorodomis) ir sulaukėme tokio didžiulio mokytojų, mokyklų vadovų, kitų įvairių švietimo įstaigų atstovų, vadovų, kitų garbių mūsų stendo lankytojų parodoje susidomėjimo bei pritarimo, apie kurį mes net nedrįsome svajoti!

Toks didelis ir nuoširdus palaikymas, visi išgirsti padėkų, įvertinimo žodžiai įkvepia, kas bebūtų toliau – nenuleisti rankų ir dar atkakliau siekti įgyvendinti visas nerealiausias mūsų ,,gimnazistiškas“ svajones!

Ir ne tik pritarimo sulaukėme – pirmųjų mūsų mokomosios priemonės prenumeratorių sąrašas jau ilgėja ne dienomis, o valandomis! Tai viltis, kad ,,Gimnazistai” ne tik išliks, bet ir įgis dar daugiau draugų, dar daugiau temų, apie kurias niekas kitas nekalba su jaunais žmonėmis, bus aptarta mūsų diskusijose, dar daugiau jaunų akių nušvis pasitikėjimo savimi, draugiškumo ir supratingumo ugnelėmis!

Plačiau

Mes turim jau trečią laidų ,,Gimnazistai" rinktinę!

Pagaliau įvyko tai, ką ilgai planavome, dar ilgiau derinome ir ko labai labai nekantriai laukėme!
Trečioji vaidybinių – diskusijų TV laidų ,,GIMNAZISTAI“ rinktinė jau įrašyta į sidabru blizgančias DVD laikmenas, kvepiantys dažais viršeliai atspausdinti, o specialūs lipdukai papuošę ir savimi tarsi ,,užrakinę" net 4 diskus talpinančias dailias dėžutes... Na kas gali būti maloniau akiai ir širdžiai...? :)

Plačiau

© 2009 Visos teisės saugomos VšĮ "Gimnazistai"
    

Laidos 2009 - 2011